• Beiratkozás az iskolába - általános információk

Szeretnénk Önöket tájékoztatni a közeledő iskolai beiratkozásról a 2024/2025-ös tanítási évre.

A közoktatási törvény értelmében Szlovákiában a tankötelezettség annak a  tanévnek az elején kezdődik, amely azt a napot követően kezdődik, amikor a gyermek betölti hatodik életévét, és iskolaéretté válik.

Minden gyermeket be kell íratni az iskolába, aki 2024. augusztus 31-ig betöltötte 6. életévét.

Azokat a gyerekeket is újra be kell íratni az iskolába, akik az előző iskolai évben be voltak íratva, de a törvényes képviselőjük az óvodalátogatás folytatását kérvényezte.

JELENTKEZÉSI LAP - LINK

Korábbi beíratás és halasztás:

• Gyermekét beírathatja az iskolába abban az esetben is, ha még nem töltötte be 6. életévét.
      • Ha gyermeke már betöltötte 6. életévét, de még nem iskolaérett, az óvoda folytatását az óvodában kérvényezheti a törvényes képviselő.

Mindkét esetben kérvény beadása szükséges, amit pszichológiai szakvéleménnyel és gyermekorvosi igazolással kell alátámasztani.

Hogyan történik az iskolai beiratkozás?

1. elektronikus jelentkezési ív előzetes kitöltésével az iskola honlapján /Beiratkozás az 1. osztályba – Elektronikus jelentkezési lap/ - a kitöltött és kinyomtatott jelentkezési lapot a jelenléti beiratkozás alakalmával kell leadni az iskolában,

2. a szülők/törvényes képviselők és a gyermek vagy az egyik szülő és a gyermek megjelenése során a szülő személyesen tölti ki a jelentkezési ívet az iskolai beiratkozáson 2024. április 12-én. A gyermek betegsége esetén a jelenléte nélkül is megtörténhet a beíratás az iskolába.

A jelentkezési lap aláírása a törvényes képviselők által

A közoktatást érintő írásbeli beadványokat, amelyek közigazgatási eljárást érintenek, mindkét szülőnek /törvényes képviselőnek/ alá kell írnia. Ez vonatkozik az iskolai jelentkezési lapra is.

Kivételek – egy törvényes képviselő aláírása szükséges/lehetséges:

• Ha az egyik szülő bírósági döntés alapján nem gyakorolhatja a szülői jogokat és kötelességeket. Ebben az esetben bírósági határozatot szükséges bemutatni a beiratkozásnál.
    • Ha az egyik szülő egészségügyi okokból nem képes aláírni a jelentkezési lapot. Ilyenkor körzeti orvos igazolása vagy Becsületbeli nyilatkozat /Čestné vyhlásenie, Príloha č. 1./ szükséges.
    • Ha a szülők megegyeznek és írásban nyilatkoznak arról, hogy a távolmaradó szülő meghatalmazza a másik szülőt, hogy az ő nevében is eljárjon. /Írásbeli nyilatkozat – Písomné vyhlásenie, Príloha č. 2/

Határozat az iskolába való felvételről

2024. június 15-ig az iskola igazgatója meghozza a döntést a felvételről, és kiadja a határozatot.

Köszönjük megtisztelő bizalmukat

Herczeg Ágnes